«Юркон-ЄС»- юристи нового покоління:
мінімум пафосу - максимум результату.
(099) 772-55-52
(098) 200-55-52

Питання-відповіді

Роман, м. Нетішин (Хмельницька обл.)

14.05.2017                                                                                                                                                                                                                                     

Коли потерпілому від злочину можна подати позов про відшкодування моральної та матеріальної шкоди? Як визначити розмір моральної шкоди?

За законом позов можна подати до початку розгляду по суті кримінального провадження (справи) у суді. Можна подати і на стадії досудового розслідування (слідчому), однак практика свідчить про те, що краще подавати позов тоді, коли справа передана до суду, до початку її слухання. В разі, якщо з якихось причин позов не був поданий в рамках кримінального провадження, його можна подати окремо – в цивільному провадженні, щоправда в такому разі доведеться сплатити судовий збір.
Розмір моральної шкоди може бути визначений висновком експерта. Однак ця експертиза – платна і коштує немало. Потерпілий сам може визначити розмір завданої йому шкоди в залежності від сили, інтенсивності та тривалості моральних страждань. Щоб зробити це точніше, бажано звернутись до кваліфікованого адвоката. А найкраще – домовитись з ним про повний супровід справи та захист інтересів потерпілого (включно із складенням та подачею позову).

Олена, м. Київ

15.04.2016
Доброго дня, мене цікавить встановлення батьківства. Чи складна це процедура і як взагалі вона проходить?

Процедура досить непроста. Якщо немає згоди обох сторін піти до експертної установи і здати зразки ДНК дитини і батька, доведеться  подавати до суду.  Зацікавлена сторона подає позов до суду, і за її клопотанням призначається вищезгадана  експертиза ДНК, яка і поставить остаточну точку в цьому питанні. Варто відмітити, що саме на зацікавлену сторону - позивача буде покладений обов'язок сплатити послуги експертної установи, проте право вибору цієї установи - також за позивачем.

Анатолій, м. Вишневе

02.02.2016 г.
Як можна визнати недійсним договір дарування?

Раніше моя відповідь була б коротка – ніяк. Це був той вид договорів, який визнати недійсним було практично нереальне.  Тому що суди вказували на те, що у момент підписання договору дарування і передачі дару вже, фактично  усі юридичні наслідки настали - дарувальник подарував, а обдарований - прийняв дар, от і все. Таким чином часто відбувалися афери, або це були приховані договори купівлі-продажу. Але нещодавно Верховним судом прийнято роз'яснення, яке змінило ситуацію.  Суть в наступному: якщо людина помилялася внаслідок свого похилого віку, стану здоров'я та ін., і  підписала договір дарування не розуміючи того, що  втрачає право власності на подаровану річ, то такий договір можна визнати недійсним, якщо буде доведено, що насправді людина хотіла не подарувати, а продати, або укласти договір довічного утримання.

Роман, м. Коростень

27.11.2015 г.
Підкажіть, чи можна самому скласти позовну заяву для розділу майна? Я в принципі розумію загальні правила, але і не хотілося б ризикувати.

У адвокатському середовищі є  жарт:  наші люди вважають, що можуть  успішно лікуватися  самі.  При цьому у когось виходить, у когось ні. Щось схоже можна спостерігати  і по відношенню до  юристів, і з схожими наслідками.
 На жаль, багато хто думає, що скласти позов - легко. Можу з цією думкою погодитися тільки  частково - скласти позов про розлучення - дійсно не дуже складно, маючи перед очима приклад. Але  усі інші позови я б рекомендував складати за допомогою кваліфікованих юристів.  Дуже важливо, щоб  юрист спеціалізувався   саме на сімейному праві.

Позов - це основа усієї справи,  і від того, яким він буде, залежить результат. На мою думку, від якості позову результат розгляду справи залежить більш ніж на половину, а то і на дві третини. Чому? Тому що  власне позов про розділ майна має величезну кількість нюансів .  Наприклад,  як розписати долю кожного, як оцінити майно, предмет розділу, як врахувати інтереси дитини,  чи можна майно або його частину визнати власністю однієї людини і так далі. Звертайтеся в компанію "Юркон-ЄС", і з нашою допомогою Ви збільшите  свої шанси на виграш справи.

Дарина, м. Київ

13.11.2015 г.
На моєму підприємстві (ТОВ) скоро буде зміна юридичної адреси. Чи доведеться вносити зміни в статут?

Безумовно. Більше того, зміни треба буде внести в ЄДРПОУ, отримавши при цьому нову виписку, яка зараз є основним документом будь-якого підприємства в т.ч., - ТОВ. Важливо - юридичну адресу бажано міняти у рамках одного району. Інакше буде відбутися довга і важка процедура переходу в інший район і, відповідно, в іншу податкову інспекцію.

Микола, м. Харків

18.08.2015 г.
Ми з дружиною брали на моє ім'я декілька кредитів - на ремонт квартири і меблі. Зараз живемо окремо вже 2 роки, ще не розвелися, але збираємося. Весь цей час я виплачував кредит, хоча в тій квартирі не мешкав і меблями, відповідно, не користувався. Чи можу я при розлученні отримати від дружини грошову компенсацію? І як це правильно зробити?

Так, ви маєте право на грошову компенсацію у разі, якщо річ, що підлягає розділу, не може бути поділена фізично на дві частини без втрати її функціональності (машина, ремонт та ін.). Ваші побажання і розмір компенсації треба буде описати в позові,  бажано мати докази (чеки, накладні і ін.) вартості проведеного ремонту.

 
Шановний відвідувач, тут Ви можете поставити своє питання юристові.
Відповідь – протягом 24 годин:
Ваше ім'я?

Вкажіть Ваш контактний телефон

Перевірте email ще раз

Ваше запитання
Ваше сообщение не содержит информации

Прикріпити документ
Неверный ввод

Неверный ввод

  

 

Понравилось? Поделитесь с друзьями: