Юридичні послуги для бізнесу, у сфері  сімейного права та нерухомості.
(099) 772-55-52
(098) 200-55-52

Питання-відповіді

Елеонора, м. Бровари

Я хочу виписати зі своєї квартири колишнього зятя, який після розлучення з моєю дочкою давно у нас не проживає. Підкажіть, протягом якого часу особа має не проживати в квартирі і які документи необхідно мати для підтвердження не проживання. 

Виписати, а точніше – позбавити особу права користування житлом можна, якщо особа не проживає більше ніж 6 місяців, це якщо житло не приватизоване, а якщо помешкання – приватне, то протягом 1-го року. Тут можуть бути винятки, при яких законом встановлено довший строк, наприклад – для особи, що перебуває у місцях позбавлення волі, має зберігатись реєстрація на весь час відбування покарання.
Щодо доказів, які необхідно буде підготувати для того, щоб довести факт не проживання особи у помешканні. За загальною практикою - це акти з ЖЕКу (чи установи, яка діє заміть такого – ЖЕУ, ОСББ, обслуговуюча компанія та ін.). Їх бажано мати декілька, датовані різними датами, що підтверджує не проживання особи протягом півроку чи року до моменту подачі позову у суд. В сільській місцевості практикуються такі ж акти, але підписані депутатом місцевої ради. Згідно ж закону можна подавати будь-які докази, які б підтверджували, що особа не проживає. Це можуть бути документи, підписані особою, у яких вона вказує свою іншу адресу, «переадресація» листів у відділенні пошти та ін.

Ірина, м. Харків

Доброго дня. Проконсультуйте, будь ласка, з приводу розділу нерухомого майна подружжя ( без розлучення). Маємо приватний будинок, побудований в шлюбі і оформлений на чоловіка. У зв'язку в податком на нерухомість, хочемо поділити по 1/2 на кожного з подружжя. Чи можна поділити тільки будинок , або земельну ділянку теж необхідно ділити? У кожного нотаріуса своє бачення цієї процедури. Якщо у будинку прописана неповнолітня дитина, чи потрібна довідка з опіки, хоча це начебто ніяк не погіршує її житлові умови? Підкажіть, будь ласка, як правильно вчинити. Дякую. 

 

Згідно чинного законодавства подружжя мають право розділити майно в шлюбі. Існує 2 способи: через суд або через нотаріуса. Тільки будинок ділити не можна, треба і землю під ним, як мінімум (будинок знаходитися у повітрі, як об’єкт нерухомого майна, не може). Довідка від органу опіки нотаріусу потрібна, оскільки умови для дитини згідно законодавства змінюються (відбувається відчуження права власності на нерухомість, в якій вона прописана, але оскільки у Вашому випадку на другого з подружжя таку довідку можна отримати. У суді залучення органу опіки не є обов’язковим, але за ініціативою суду або однієї зі сторін він може брати участь у процесі.

Роман, м. Нетішин (Хмельницька обл.)

 

Коли потерпілому від злочину можна подати позов про відшкодування моральної та матеріальної шкоди? Як визначити розмір моральної шкоди?

За законом позов можна подати до початку розгляду по суті кримінального провадження (справи) у суді. Можна подати і на стадії досудового розслідування (слідчому), однак практика свідчить про те, що краще подавати позов тоді, коли справа передана до суду, до початку її слухання. В разі, якщо з якихось причин позов не був поданий в рамках кримінального провадження, його можна подати окремо – в цивільному провадженні, щоправда в такому разі доведеться сплатити судовий збір.
Розмір моральної шкоди може бути визначений висновком експерта. Однак ця експертиза – платна і коштує немало. Потерпілий сам може визначити розмір завданої йому шкоди в залежності від сили, інтенсивності та тривалості моральних страждань. Щоб зробити це точніше, бажано звернутись до кваліфікованого адвоката. А найкраще – домовитись з ним про повний супровід справи та захист інтересів потерпілого (включно із складенням та подачею позову).

Олена, м. Київ

Доброго дня, мене цікавить встановлення батьківства. Чи складна це процедура і як взагалі вона проходить?

Процедура досить непроста. Якщо немає згоди обох сторін піти до експертної установи і здати зразки ДНК дитини і батька, доведеться  подавати до суду.  Зацікавлена сторона подає позов до суду, і за її клопотанням призначається вищезгадана  експертиза ДНК, яка і поставить остаточну точку в цьому питанні. Варто відмітити, що саме на зацікавлену сторону - позивача буде покладений обов'язок сплатити послуги експертної установи, проте право вибору цієї установи - також за позивачем.

Анатолій, м. Вишневе

Як можна визнати недійсним договір дарування?

Раніше моя відповідь була б коротка – ніяк. Це був той вид договорів, який визнати недійсним було практично нереальне.  Тому що суди вказували на те, що у момент підписання договору дарування і передачі дару вже, фактично  усі юридичні наслідки настали - дарувальник подарував, а обдарований - прийняв дар, от і все. Таким чином часто відбувалися афери, або це були приховані договори купівлі-продажу. Але нещодавно Верховним судом прийнято роз'яснення, яке змінило ситуацію.  Суть в наступному: якщо людина помилялася внаслідок свого похилого віку, стану здоров'я та ін., і  підписала договір дарування не розуміючи того, що  втрачає право власності на подаровану річ, то такий договір можна визнати недійсним, якщо буде доведено, що насправді людина хотіла не подарувати, а продати, або укласти договір довічного утримання.

Роман, м. Коростень

Підкажіть, чи можна самому скласти позовну заяву для розділу майна? Я в принципі розумію загальні правила, але і не хотілося б ризикувати.

У адвокатському середовищі є  жарт:  наші люди вважають, що можуть  успішно лікуватися  самі.  При цьому у когось виходить, у когось ні. Щось схоже можна спостерігати  і по відношенню до  юристів, і з схожими наслідками.
 На жаль, багато хто думає, що скласти позов - легко. Можу з цією думкою погодитися тільки  частково - скласти позов про розлучення - дійсно не дуже складно, маючи перед очима приклад. Але  усі інші позови я б рекомендував складати за допомогою кваліфікованих юристів.  Дуже важливо, щоб  юрист спеціалізувався   саме на сімейному праві.

Позов - це основа усієї справи,  і від того, яким він буде, залежить результат. На мою думку, від якості позову результат розгляду справи залежить більш ніж на половину, а то і на дві третини. Чому? Тому що  власне позов про розділ майна має величезну кількість нюансів .  Наприклад,  як розписати долю кожного, як оцінити майно, предмет розділу, як врахувати інтереси дитини,  чи можна майно або його частину визнати власністю однієї людини і так далі. Звертайтеся в компанію "Юркон-ЄС", і з нашою допомогою Ви збільшите  свої шанси на виграш справи.

Дарина, м. Київ

На моєму підприємстві (ТОВ) скоро буде зміна юридичної адреси. Чи доведеться вносити зміни в статут?

Безумовно. Більше того, зміни треба буде внести в ЄДРПОУ, отримавши при цьому нову виписку, яка зараз є основним документом будь-якого підприємства в т.ч., - ТОВ. Важливо - юридичну адресу бажано міняти у рамках одного району. Інакше буде відбутися довга і важка процедура переходу в інший район і, відповідно, в іншу податкову інспекцію.

Микола, м. Харків

Ми з дружиною брали на моє ім'я декілька кредитів - на ремонт квартири і меблі. Зараз живемо окремо вже 2 роки, ще не розвелися, але збираємося. Весь цей час я виплачував кредит, хоча в тій квартирі не мешкав і меблями, відповідно, не користувався. Чи можу я при розлученні отримати від дружини грошову компенсацію? І як це правильно зробити?

Так, ви маєте право на грошову компенсацію у разі, якщо річ, що підлягає розділу, не може бути поділена фізично на дві частини без втрати її функціональності (машина, ремонт та ін.). Ваші побажання і розмір компенсації треба буде описати в позові,  бажано мати докази (чеки, накладні і ін.) вартості проведеного ремонту.

 
Шановний відвідувач, тут Ви можете поставити своє питання юристові.
Відповідь – протягом 24 годин:
Ваше ім'я?

Вкажіть Ваш контактний телефон

Перевірте email ще раз

Ваше запитання
Ваше сообщение не содержит информации

Прикріпити документ
Неверный ввод

Неверный ввод