Елеонора, м. Бровари
Виписати, а точніше – позбавити особу права користування житлом можна, якщо особа не проживає більше ніж 6 місяців, це якщо житло не приватизоване, а якщо помешкання – приватне, то протягом 1-го року. Тут можуть бути винятки, при яких законом встановлено довший строк, наприклад – для особи, що перебуває у місцях позбавлення волі, має зберігатись реєстрація на весь час відбування покарання.
Щодо доказів, які необхідно буде підготувати для того, щоб довести факт не проживання особи у помешканні. За загальною практикою - це акти з ЖЕКу (чи установи, яка діє заміть такого – ЖЕУ, ОСББ, обслуговуюча компанія та ін.). Їх бажано мати декілька, датовані різними датами, що підтверджує не проживання особи протягом півроку чи року до моменту подачі позову у суд. В сільській місцевості практикуються такі ж акти, але підписані депутатом місцевої ради. Згідно ж закону можна подавати будь-які докази, які б підтверджували, що особа не проживає. Це можуть бути документи, підписані особою, у яких вона вказує свою іншу адресу, «переадресація» листів у відділенні пошти та ін.
Ірина, м. Харків
Згідно чинного законодавства подружжя мають право розділити майно в шлюбі. Існує 2 способи: через суд або через нотаріуса. Тільки будинок ділити не можна, треба і землю під ним, як мінімум (будинок знаходитися у повітрі, як об’єкт нерухомого майна, не може). Довідка від органу опіки нотаріусу потрібна, оскільки умови для дитини згідно законодавства змінюються (відбувається відчуження права власності на нерухомість, в якій вона прописана, але оскільки у Вашому випадку на другого з подружжя таку довідку можна отримати. У суді залучення органу опіки не є обов’язковим, але за ініціативою суду або однієї зі сторін він може брати участь у процесі.
Роман, м. Нетішин (Хмельницька обл.)
За законом позов можна подати до початку розгляду по суті кримінального провадження (справи) у суді. Можна подати і на стадії досудового розслідування (слідчому), однак практика свідчить про те, що краще подавати позов тоді, коли справа передана до суду, до початку її слухання. В разі, якщо з якихось причин позов не був поданий в рамках кримінального провадження, його можна подати окремо – в цивільному провадженні, щоправда в такому разі доведеться сплатити судовий збір.
Розмір моральної шкоди може бути визначений висновком експерта. Однак ця експертиза – платна і коштує немало. Потерпілий сам може визначити розмір завданої йому шкоди в залежності від сили, інтенсивності та тривалості моральних страждань. Щоб зробити це точніше, бажано звернутись до кваліфікованого адвоката. А найкраще – домовитись з ним про повний супровід справи та захист інтересів потерпілого (включно із складенням та подачею позову).
Олена, м. Київ
Процедура досить непроста. Якщо немає згоди обох сторін піти до експертної установи і здати зразки ДНК дитини і батька, доведеться подавати до суду. Зацікавлена сторона подає позов до суду, і за її клопотанням призначається вищезгадана експертиза ДНК, яка і поставить остаточну точку в цьому питанні. Варто відмітити, що саме на зацікавлену сторону - позивача буде покладений обов'язок сплатити послуги експертної установи, проте право вибору цієї установи - також за позивачем.
Анатолій, м. Вишневе
Раніше моя відповідь була б коротка – ніяк. Це був той вид договорів, який визнати недійсним було практично нереальне. Тому що суди вказували на те, що у момент підписання договору дарування і передачі дару вже, фактично усі юридичні наслідки настали - дарувальник подарував, а обдарований - прийняв дар, от і все. Таким чином часто відбувалися афери, або це були приховані договори купівлі-продажу. Але нещодавно Верховним судом прийнято роз'яснення, яке змінило ситуацію. Суть в наступному: якщо людина помилялася внаслідок свого похилого віку, стану здоров'я та ін., і підписала договір дарування не розуміючи того, що втрачає право власності на подаровану річ, то такий договір можна визнати недійсним, якщо буде доведено, що насправді людина хотіла не подарувати, а продати, або укласти договір довічного утримання.
Роман, м. Коростень
У адвокатському середовищі є жарт: наші люди вважають, що можуть успішно лікуватися самі. При цьому у когось виходить, у когось ні. Щось схоже можна спостерігати і по відношенню до юристів, і з схожими наслідками.
На жаль, багато хто думає, що скласти позов - легко. Можу з цією думкою погодитися тільки частково - скласти позов про розлучення - дійсно не дуже складно, маючи перед очима приклад. Але усі інші позови я б рекомендував складати за допомогою кваліфікованих юристів. Дуже важливо, щоб юрист спеціалізувався саме на сімейному праві.
Позов - це основа усієї справи, і від того, яким він буде, залежить результат. На мою думку, від якості позову результат розгляду справи залежить більш ніж на половину, а то і на дві третини. Чому? Тому що власне позов про розділ майна має величезну кількість нюансів . Наприклад, як розписати долю кожного, як оцінити майно, предмет розділу, як врахувати інтереси дитини, чи можна майно або його частину визнати власністю однієї людини і так далі. Звертайтеся в компанію "Юркон-ЄС", і з нашою допомогою Ви збільшите свої шанси на виграш справи.
Дарина, м. Київ
Безумовно. Більше того, зміни треба буде внести в ЄДРПОУ, отримавши при цьому нову виписку, яка зараз є основним документом будь-якого підприємства в т.ч., - ТОВ. Важливо - юридичну адресу бажано міняти у рамках одного району. Інакше буде відбутися довга і важка процедура переходу в інший район і, відповідно, в іншу податкову інспекцію.
Микола, м. Харків
Так, ви маєте право на грошову компенсацію у разі, якщо річ, що підлягає розділу, не може бути поділена фізично на дві частини без втрати її функціональності (машина, ремонт та ін.). Ваші побажання і розмір компенсації треба буде описати в позові, бажано мати докази (чеки, накладні і ін.) вартості проведеного ремонту.